CGG Logo
Chicago Golden Gloves
Navigation Bar

 1999 Chicago Golden Gloves Results

Archived Results   

 Preliminary Bouts

SN=Senior Novice  N=Novice  O=Open  RSC=Referee Stopped Contest  DEC=Decision

Monday, March 15th
156 SN Mike Raikes
BAD BOYS
RSC-1 Paxton Williams
MATADORS
165 SN Luther Baton
BAD BOYS
RSC-2 Michael Rush
ECKHART PARK
139 O Chris Beck
CRC
DEC Martin Nun
LOYANDO B.C.
HVY SN Jorge Castellion
AURORA
RSC-2 Matthew Beardmore
UNATTACHED
165 N Dominick Dafazio
MELROSE PARK F.C.
RSC-1 James Rasso
UNATTACHED
178 SN Victor Cockriel
ECKHART PARK
RSC-1 John Amiyares
EAC
178 SN Thomas T. Kauss
PUGS
RSC-1 Paul Pawelski
UNATTACHED
SHVY SN Chris Riley
UNATTACHED
DEC Bill Stritzel
MATADORS
SHVY SN Mark Marbach
BROOKS
RSC-1 Jeff Lambert
UNATTACHED
147 SN Dan Meza Cuadra
MAS PERU
RSC-1 John Koikas
UNATTACHED
HVY SN Robert White
WHITING B.C.
DEC Cyrillo Salazar
JOLIET B.C.
178 SN Tony Otero
HAMLIN PARK
RSC-1 Manuel Gonzales
UNATTACHED
178 SN Malieke Thomas
UNATTACHED
RSC-3 Ryan Nelson
WHITING B.C.
156 SN Israel Gonzalez
UNATTACHED
DEC Ralph Gray
NORTH SHORE B.C.
178 SN Guy Solis
WHITING B.C.
RSC-1 Brian Clapros
MATADORS
139 N Max Dubin
MAPLE CITY B.C.
DEC Germaine White
WHITING B.C.
147 SN Tomos Murillo
NORTH SHORE B.C.
DEC Raul Pliejo
MATCHMAKERS B.C.
165 SN Maurice Ford
MCGARRYS B.C.
RSC-1 Elsworth Smith Jr.
UNATTACHED
SHVY SN Steven Sudovich
GARY P.A.C.
RSC-2 Marsette Magnum
FULLER PARK
HVY SN Angelo Rivera
TEAMSTERS
DEC Richard White
UNATTACHED
147 N Flex Gonzales
UNATTACHED
DEC Slawek Czupryna
MAPLE CITY B.C.
Tuesday, March 16th
165 SN David Reda
RONNIE Z'S B.C.
DEC Alfredo Roman
PORTAGE PARK
147 SN Anthony Passero
WINDY CITY
RSC-1 Nicholas Perri
UNATTACHED
HVY SN Mark Carlson
UNATTACHED
RSC-2 David Pineda
WINDY CITY
147 SN Johnny Yarkhana
WINDY CITY
RSC-1 John Piscitello
DEGERBERGER B.C.
165 SN Lutgaido Chavez
WINDY CITY
DEC Philip Carey
DEGERBERGER B.C.
HVY SN Michael Parker
FULLER PARK
DEC Peter Kelly
RONNIE Z'S B.C.
Wednesday, March 17th
165 N Chris Raya
VILLA PARK B.C.
DEC Patrick McConachie
WAREHOUSE B.C.
178 SN James Fernandes
RONNIE Z'S B.C.
RSC-2 Tully Leon
JOLIET B.C.
165 O Joshua Burrell
CLARENDON PARK
RSC-3 Jay Gillespie
CLARENDON PARK
178 SN Ramon Rios
GOLD'S GYM
RSC-2 Luis Rayas
CRC
178 SN Victor Cockriel
TEAMSTERS
DEC Tony Otero
HAMLIN PARK
SHVY SN Mark Marbach
BROOKS PARK
RSC-2 John Gizowski
UNATTACHED
178 SN Malieke Thomas
GARY P.A.L.
RSC-1 Nathaniel W. Jones
CLARENDON PARK
147 SN Manuel Rosales
WHITING B.C.
DEC Tomos Murillo
NORTH SHORE
165 SN Davis Estrada
HAMLIN PARK
RSC-1 Maurice Ford
MCGARRY'S B.C.
178 SN Guy Solis
WHITING B.C.
RSC-1 Thomas Kauss
PUGS
178 O Malachy Farrell
MCGARRY'S B.C.
DEC Shayondrey Mobley
RONNIE Z'S B.C.
HVY SN Jorge Castellon
AURORA GOLDS B.C.
DEC Antonio Goiz
SIMON PARK
SHVY SN Steve Sudovich
GARY P.A.L.
RSC-3 Charles Castro
DEFENDERS B.C.
165 O Israel Echevarria
TEAMSTERS
DEC Darryle Cain
GARY P.A.L.
Monday, March 22nd
139 O Ramez Hassan
NORTH SHORE
DEC Jose Jaurequi
TEAMSTERS
165 SN Luigardo Chalvez
WINDY CITY
DEC David Reda
RONNIE Z'S B.C.
165 SN David Estrada
HAMLIN PARK
RSC-2 Luther Butler
BAD BOYS
178 O Malachy Farrell
MCGARRYS B.C.
DEC Doug Matuch
WINDY CITY
178 SN James Fernandez
RONNIE Z'S B.C.
RSC Ramon Rios
AURORA GOLDS B.C.
178 SN Guy Solis
WHITING B.C.
RSC-2 Malieke Thomas
GARY P.A.L.
HVY SN Mark Carlson
EVANSTON A.C.
RSC Robert White
WHITING B.C.
SHVY SN Joseph Fors
SUPERKICK
DEC Tommaf Fas
GARFIELD PARK
 
 Semi-Final Bouts
Monday, March 22nd
147 SN Johnny Yarkana
WINDY CITY
RSC-2 Manuel Rosa
WHITING B.C.
147 SN Israel Morales
CRC
RSC-3 Anthony Passero
WINDY CITY
156 SN Mike Raikes
BAD BOYS
DEC Israel Gonzalez
SIMON PARK
SHVY SN Chris C. Riley
LOYOLA ACADEMY
RSC-2 Steven Sudovich
GARY P.A.L.
Tuesday, March 23rd
119 N Ricardo Escudero
TEAMSTERS
DEC Donaldo Vargas
NORTH LAKE
132 N Ricardo Delgado
HAMLIN PARK
DEC Anthony Doss
MATCHMAKER
147 N Robin Walker
FULLER PARK
RSC-1 Bryant Harris
GARFIELD PARK
147 N Felix Gonzales
WINDY CITY
DEC Frank Hawwat
PORTAGE PARK
165 N Dominic DiFazio
MELROSE PARK
RSC-3 Chris Raya
VILLA PARK B.C.
165 N Carlos Loza
CRC
DEC Michael Walker
FULLER PARK
HVY N Javier Ruiz
CRC
DEC Timothy Paskadi
TORRES B.C.
HVY SN Michael Parker
FULLER PARK
RSC-2 Jorge Castellon
AURORA GOLDS B.C.
119 0 Ivan Rodriguez
NORTH SHORE
DEC Enrique Galindo
TORRES B.C.
147 0 Jimmy Gonzales
TEAMSTERS
DEC Joe Malgilio
FULLER PARK
147 0 Rudy Cisneros
CLARENDON PARK
DEC Carlos Andury
ELGIN B.C.
165 0 Josh Burrell
VILLA PARK B.C.
DEC Brian Farrell
WINDY CITY
165 0 Jorge Pacheco
AURORA GOLDS B.C.
DEC Israel Echevarria
TEAMSTERS
HVY O Michael Bennett
GARFIELD PARK
DEC Theron Johnson
ALTGELD PARK
HVY O Michael Walker 
MATADORS
DEC Ed Guitierez
WINDY CITY
Wednesday, March 24th
147 F
(Female)
Marciella Rodriguez
JOLIET B.C.
RSC-1 Fanula Talarides
WAREHOUSE
139 N Max Dubin
MAPLE CITY B.C.
DEC Ronaldo Hermosillo
TORRES B.C.
139 N Ramez Hassan
NORTH SHORE
DEC Nick Torres
TORRES B.C.
139 O Jermaine Marks
DEFENDERS B.C.
DEC Jimmy Lee
ELGIN B.C.
139 O Chris Beck
UNATTACHED
RSC-3 Danny Baez
TEAMSTERS
139 SN Luis Gomez
MATCHMAKERS
RSC-2 Jose Ortiz
HAMLIN PARK
147 SN Israel Morales
CRC
DEC Johnny Yarkhana
WINDY CITY
156 0 Dan Wolf
BROOKS PARK
DEC Taids Sanchez
GARFIELD PARK
167 0 Lutgano Chavez
MATCHMAKERS
DEC Amador Cruz
TEAMSTERS
178 0 Malachy Farrell
MCGARRYS B.C.
DEC Jose Orozco
S. CHICAGO
178 0 Ottu Holifield
WINDY CITY
DEC Nick Cook
MAPLE CITY
178 SN Victor Cockriel
TEAMSTERS
DEC James Fernandes
RONNIE Z'S B.C.
SHVY O Melvin Brooks
WINDY CITY
RSC Mike Mollo
MCGARRYS B.C.
SHVY O Alberto Rasho
WINDY CITY
DEC Joseph Fors
SUPERKICK
201 SN Mark Carlson  
EVANSTON A.C.
RSC Angelo Rivera
TEAMSTERS
 
 Chicagoland Golden Gloves Results - Finals
Monday, April 12th
119 N Ivan Rodriguez
NORTH SHORE
DEC Ricardo Escudero
TEAMSTERS
132 N Ricardo Delgado
HAMLIN PARK
DEC Erik Baez
TEAMSTERS
147 N Felix Gonzales
WINDY CITY
DEC Robin Walker
FULLER PARK
165 N Carlos Loza
CRC
DEC Dominic DiFazio
MELROSE PARK
HVY N Javier Ruiz
CRC
DEC Geoffrey Metzer
WINDY CITY
112 O Rafael Marquez
NORTH SHORE
DEC Roberto Colon
TEAMSTERS
119 0 Oscar Arellano
TEAMSTERS
DEC Daniel Escudero
TEAMSTERS
132 F
(Female)
Amber Gudieon
AURORA GOLDS B.C.
DEC Amy Yuratovac
WHITING B.C.
147 F
(Female)
Marciella Rodriguez
JOLIET B.C.
RSC-2 Norma Reyes
WINDY CITY
132 0 Sean Mulkerrin
BROOKS PARK
DEC Humberto Raya
TEAMSTERS
165 0 Jorge Pacheco
AURORA GOLDS B.C.
DEC Josh Burrell
VILLA PARK B.C.
HVY 0 Michael Bennett
GARFIELD PARK
RSC-3 Michael Walker 
MATADORS
132 SN Thomas Pendergast
HAMLIN PARK
DEC Israel Galvan
WINDY CITY
147 SN Israel Morales
CRC
RSC-2 Daniel Meza Cruz
TORRES B.C.
165 SN Lutgaldo Chavez
SIMON PARK
DEC David Estrada
HAMLIN PARK
HVY SN Michael Parker 
FULLER PARK
RSC-1 Mark Carlson
EVANSTON A.C.
Tuesday, April 13th
112 N Luis Perez
WINDY CITY
RSC-2 Fernando Valle
SCOTTSDALE PARK
125 N Julio Cesar Garcia
JOLIET B.C.
RSC-2 Joel Luna
TEAMSTERS
139 N Ramez Hassan
NORTH SHORE
DEC Max Durbin
MAPLE CITY B.C.
156 N Ben Miller
WINDY CITY
WALK Chris Draska
WAREHOUSE
178 N Timothy O'Connor
GOLD STAR GYM
RSC-3 Frank Riuggiero
SCOTTSDALE PARK
SHVY N David Pineda
WINDY CITY
DEC Brett Hall
WAREHOUSE
125 O Evaristo Rodriguez
TEAMSTERS
DEC Damien McMullen
GOLD STAR GYM
139 O Jermaine Marks
DEFENDERS
DEC Chris Beck
CRC
147 O Jimmy Gonzales
TEAMSTERS
DEC Rudy Cisneros
CLARENDON PARK
156 O Lloyd Stewart
BESSEMER PARK
DEC Dan Wolf
BROOKS PARK
178 O Ottu Holifield
WINDY CITY
DEC Malachy Farrell
MCGARRYS B.C.
SHVY O Melvin Brooks
WINDY CITY
DEC Alberto Rasho
WINDY CITY
125 SN Joseph Balks
FULLER PARK
WALK Juan Arturo Aguilar
WINDY CITY
139 SN Luis Gomez
SIMON PARK
RSC-3 Gregory Webster
EVANSTON B.C.
156 SN Mike Raikes
BAD BOYS
RSC Joe LaBarre
PUGS GYM
178 SN Victor Cockriel
TEAMSTERS
DEC Guy Solis
WHITING B.C.
SHVY SN Chris Riley
UNA
DEC Mark Marbach
BROOKS PARK
SHVY F
(Female)
Karrie Frye
LA PORTE B.C.
DEC Kim Bender
FULLER PARK
125 F
(Female)
Heidi McKinney
SIMON PARK
WALK Unopposed
 

Contact Chicago Golden Gloves  -  773-921-4000


Chicagoland Golden Gloves Charities, Inc. © 1998-2002 All Rights Reserved.
Internet Services by WebsiteMasters.